Bio produkty Viragoskut - oferta

BIO produkty  » Bio produkty Viragoskut - oferta

 

W węgierskim gospodarstwie ekologicznym Virágoskút zatrudnionych jest 40 osób, które na co dzień pomagają w uprawie roślin i hodowli zwierząt. Warzywa i owoce są uprawiane zgodnie z fazami księżyca w połączeniu z użyciem w pełni naturalnych środków ochrony roślin. Gospodarstwo to również zwierzęta – kury, kaczki, gęsi, konie, szare bydło, owce oraz mangalice – węgierskie świnie pastwiskowe. Zwierzęta żyją w naturalnych warunkach – w zagrodzie przebywają jedynie w śnieżnych i mroźnych miesiącach zimowych. Żywią się na ekologicznych łąkach parku, w rejonach których od co najmniej 10 lat nie stosuje się żadnych chemicznych nawozów. Firma od wielu lat zajmuje się przetwórstwem warzyw i owoców, z których powstają zdrowe i smaczne dania gotowe, soki i przetwory z charakterystycznym nutą węgierskiej papryki.


Produkty Virágoskút spełniają wszelkie standardy produkcji ekologicznej, są wolne od GMO i posiadają certyfikat akredytowanej jednostki certyfikującej Biokontroll Kft. HU-OKO-01 nr 1396/10.  

 

 • Bio produkty owocowo warzywne - oferta

 • Bio produkty - nabiał - oferta

  Mleko Bawole to "Nabiałowy Skarb" Zawiera najmniej cholesterolu i najwięcej wapnia ze wszystkich rodzajów mleka. Mleko bawole choć w Polsce mało znane i mało popularne wygrywa w wielu kategoriach z innymi rodzajami tego produktu. Jest lepsze niz mleko krowie przy wytwarzaniu nabiału ponieważ ma większą zawartość tłuszczu i kalorii. Jogurty i sery z niego produkowane są bardzo delikatne.

  W 100g zawiera tylko 8mg cholesterolu ! (krowie 14mg, owcze 11mg a kozie 10mg)

  Ma więcej wapnia ! 195mg na 100g mleka ( krowie 120mg)

  Białko 4,5g na 100g (więcej ma tylko owcze 5,4g/100g

  Jest bogate w witaminę A, fosfor i żelazo.

 • Bio produkty - wędliny - oferta

 • Bio produkty - surowe mięso - oferta